tel. 797 400 500


Zgodnie z obowiązującym prawem, właścicielowi samochodu, którego pojazd został uszkodzony z winy innego kierującego przysługuje bezpłatny samochód zastępczy. Koszty wynajmu takiego auta zostaną pokryte z OC sprawcy. Dotyczy to również osób, które nie prowadzą działalności gospodarczej, a zostały poszkodowane poprzez utratę możliwości korzystania z własnego pojazdu np. w czasie trwania naprawy.

Warto zwrócić uwagę, że nie jest w tym przypadku istotny fakt czy poszkodowany może korzystać z transportu publicznego. Zgodnie w wyrokiem sądu, nie ma to wpływu na zwrot przez ubezpieczyciela kosztów wynajmu auta zastępczego.

W przypadku poniesienia szkody w kolizji spowodowanej przez innego kierującego, wystarczy skontaktować się z nami. Szybko i bez zbędnych formalności otrzymasz od nas auto zastępcze, na cały czas naprawy własnego pojazdu.

Ubezpieczyciel sprawcy ma obowiązek pokryć z jego polisy OC koszty wynajmu samochodu zastępczego za cały okres wyłączenia uszkodzonego pojazdu z użytkowania. Dotyczy to więc nie tylko samej naprawy, ale np. czasu oczekiwania na części, itd.

Należy pamiętać również o tym, że to poszkodowany podejmuje decyzję z jakiej firmy wynajmie samochód zastępczy. Ubezpieczyciel nie ma prawa narzucać mu własnego wyboru, nawet wypadku kiedy koszty wypożyczenia samochodu będą wyższe. Dotyczy to również limitów kilometrów, które kierowca może przejechać wynajętym autem. Trzeba jednak pamiętać, że klasa wynajmowanego samochodu nie może być wyższa od rozbitego w kolizji.

Potrzebujesz porady?


Jesteśmy ekspertami w tej kwestii. Bez zbędnych formalności otrzymasz auto zastępcze!
Zadzwoń do nas, a napewno nie zostaniesz bez pomocy!


Copyright ©2017 BLUCAR, Wszystkie prawa zastrzeżone.